česky
ČESKY
український
УКРАЇНСЬКИЙ

Schránka důvěry 1. základní škola Hořovice

Hezký den všem, spolu s vedením školy jsem se rozhodla pro další možnost sdílení skrze online schránku důvěry. Naše škola chce pečovat nejenom o kvalitní vzdělávání, ale také o duševní zdraví svých žáků, jejich rodičů i učitelů. Teprve potom bude zajištěna kvalitní výuka. Vzhledem k době, kdy jsme odkázáni na distanční výuku, je schránka důvěry velmi potřebná. Věřím, že tato situace není příznivá pro nikoho a proto chci vybudovat prostor, kde budete moci vyventilovat svoje obtíže, obavy a strachy, smutek či naštvání spojené se školními záležitostmi nebo osobní nepohodou.
Tato schránka důvěry není klasickou fyzickou verzí, která je umístěna na určitém místě ve škole. Její výhodou je, že funguje jako virtuální schránka. Prakticky to znamená, že pisatel může zaslat svůj vzkaz z jakéhokoliv počítače či mobilního telefonu, který má přístup k internetu.
Vzkazy se budou zasílat mně jako školní psycholožce, působící na Vaší škole od nového školního roku a zabývající se vším, co se týká psychiky a prožívání v souvislosti se školou a vyučováním. Odpovídat Vám mohu ve své pracovní době od pondělí do čtvrtka od 8.00 do 13.00 hod. Na vzkazy bude reagovat také naše školní speciální pedagožka Mgr. Zuzana Slabová, která se zabývá hlavně potížemi s výukou a úpravou vzdělávacích potřeb. Podle povahy vzkazu a jeho obsahu Vám na ně odpoví jedna z nás. Vzkazy jsou zcela anonymní, nikdo neuvidí emailovou adresu, ze které je vzkaz odeslán. Výhodou však je, že odpověď i přesto bude odeslána zpět. Nicméně je zapotřebí, abyste vyplnili kolonku, zda se jedná o žáka, rodiče či učitele, aby mohla být odpověď sepsána odpovídající formou.
I schránka důvěry online má svá pravidla a to taková, že do ní NEPATŘÍ vulgarismy a konkrétní jména lidí, o kterých se svěřujeme. Zkuste se vyjadřovat spíše v obecné rovině a o tom, jaké chování Vám nevyhovuje a trápí Vás.
V případě zájmu pro snadnější přístup z mobilního telefonu si můžete také nainstalovat mobilní aplikaci. Schránka důvěry je realizována skrze webový portál www.schranka-duvery.cz .

Prosím nebojte se využít této cesty. Budeme spolu s paní speciální pedagožkou se snažit citlivě přistupovat ke každému z Vás. Předem děkujeme za důvěru!
Vaše školní psycholožka Bc. Lucie Trojanová.Cookies - Nepoužíváme žádné preferenční, analytické ani reklamní cookies.

© Schránka-důvěry.cz